Евро 2024, ден 9: Селфитата на Роналдо предизвикват опасения за сигурността

Всички най-нови събития за Европейското първенство 2024 г.

Португалия лесно победи Турция с 3-0 на фона на опасения за сигурността
Кристиано Роналдо трябва да се смята за късметлия, че не е пострадал, след като се изправи на терена от четирима привърженици, които искаха селфита по време на мач от Европейското първенство в събота, каза треньорът на Португалия Роберто Мартинес.

Тревожната поредица от пробиви в сигурността се случи през второто полувреме на победата на Португалия с 3:0 над Турция на Вестфаленщадион в Дортмунд.

Роналдо беше щастлив да позира за селфи с млад фен, който избяга от стюардите, за да влезе на терена в 69-ата минута, преди да извади мобилния си телефон.

Роналдо обаче явно не беше доволен, когато още двама души се опитаха да направят същото в последните минути на мача. След това друг човек - носещ червена фланелка на Португалия - се приближи до 39-годишния нападател за снимка мигове след последния съдийски сигнал.

След това още двама души се опитаха да се изправят срещу Роналдо, докато той излизаше от терена със своите съотборници, но бяха задържани от охраната в тези случаи.

„Това е безпокойство“, каза Мартинес, „защото днес имахме късмет, че намеренията на феновете бяха добри.

„Всички обичаме фенове, които разпознават големите звезди и големите икони в съзнанието си. Всички сме съгласни с това. Но можете да разберете, че това беше много, много труден момент - ако тези намерения са грешни, играчите са изложени и трябва да внимаваме с това. Не мисля, че това трябва да се случва на футболен терен.”

Мартинес каза, че е важно да се изпрати съобщение до феновете, че това поведение е неприемливо.

„Това не е правилният начин, няма да получите нищо от него“, добави Мартинес. „И това, което правите, е вероятно мерките да се влошат за в бъдеще.

„Не е добре играчите да бъдат толкова изложени, когато има хора, които тичат по терена.“

Бернардо Силва, съотборник на Роналдо и голмайстор срещу Турция, каза, че „не е наистина загрижен“ за привържениците, които излязоха на терена.

„Просто е малко досадно от гледна точка на това, че трябва да спреш играта, защото фен влиза на терена“, каза Силва. „Това е цената, която плащате, за да сте толкова признати в света на футбола.

„По отношение на чувството за опасност, не. Не аз лично.”

Белгия се отърси от началната загуба
Белгия се отърси от шока от загубата от Словакия в първия си мач на Европейското първенство, като победи Румъния с 2:0 в събота.

Голът на Кевин Де Бройне през второто полувреме завърши победата, след като Юри Тилеманс отбеляза във втората минута на стадион Кьолн.

Гледаха белгийският крал Филип и кралица Матилда.

„Знаехме какво трябва да направим. Имахме нужда да спечелим, в противен случай се прибирахме вкъщи", каза Де Бройне. „Ще направя всичко възможно, за да запазя момчетата на пистата."

Грузия направи равенство в евродебюта
Грузия спечели първата си точка на голям турнир при равенство 1-1 с Чехия на Евро 2024 в събота. Беше почти победа.

Чешкият отбор доминираше в началото и отпразнува отменен гол в 23-ата минута, когато Адам Хлозек вкара топката в мрежата на далечната греда след дълъг удар

Но ситуацията се обърна точно преди полувремето. Грузия, единственият отбор, който прави своя дебют на Евро 2024, поведе с дузпа на Жорж Микаутадзе, дадена за игра с ръка от чешкия защитник Робин Хранец.

След това чешкият отбор се върна в играта, когато удар с глава се отби от гредата и Патрик Шик вкара с гърди за шестия си гол в кариерата на Европейското първенство, което го нареди на шесто място във вечната класация.